Cardano, NFT Pazarlarını Destekleyecek. İşte İpuçları

NFT pazarları Cardano’ya gelecek mi? Charles Hoskinson, ekibinin NFT ile ilgili en dikkate değer protokollerden bazılarıyla pazarlık yaptığına inanıyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, yaklaşan hard fork Alonzo için gerekli çalışmaları yaparken, projesinin de NFT’ler ve NFT pazarlarına odaklanacağını söyledi. Cardano’nun, potansiyel olarak blok zincirine geçişle ilgili bu tür birkaç pazar yeri ile görüşmeler yaptığını belirtti.

Cardano ve NFT Mania

Değiştirilemeyen tokenler (NFT’ler) şüphesiz bu yıl kripto para birimi alanındaki en sıcak trend. Sanatçılar gibi diğer sektörlerin temsilcilerinin benzersiz, simge haline getirilmiş içerik oluşturmasına ve çevrimiçi olarak satmasına olanak sağladı. Bazı durumlarda, bu 69 milyon dolarlık dijital sanat eseri de dahil olmak üzere, miktarlar tavan yaptı .

Bu platformların çoğu şu anda Ethereum blok zincirinin üstünde çalışırken, gelecekte de Cardano’ya geçmeye eğilimli olacaklarına inanıyor. Sonuç olarak Hoskinson, müzakerelere başlamak için ilk on pazar yerinden birkaçıyla iletişime geçti.

“Bu protokolleri klonlamak çok kolay; bunlarla ortak olmak çok kolay; sadece NFT’lerde, ilk 10 pazaryerinden birkaçına yaklaştık ve onları Cardano’ya aktaran konuşmalara çoktan başladık. Çünkü neden olmasın?”

Cardano’nun bu pazar yerlerinin sorunsuz bir şekilde çalışması için gerekli kapasiteyi artırmaya çalıştığını ve merkezi olmayan değişimler dahil olmak üzere diğer protokoller için de aynısını yapacağına söz verdiğini sözlerine ekledi.

Project Catalyst’in Katılımı

Hoskinson ayrıca büyüyen Project Catalyst programına da değindi. 2020’de başlatılan girişim, Cardano – Voltaire’in beşinci ve son aşamasının bir parçası ve çeşitli kripto ile ilgili protokolleri finanse eden merkezi olmayan bir yönetişim projesi olarak çalışıyor.

Cardano kısa süre önce , Project Catalyst’in bir yıldan kısa bir süre içinde “dünyanın en büyük merkezi olmayan otonom organizasyonu (DAO)” haline geldiğini duyurdu .

Hoskinson, altı pazar yeri finansman için başvurduğu için NFT ile ilgili bazı projelerin Project Catalyst’ten yararlanmaya çalıştığını belirtti.

“Yapabileceğimiz şey, onlara göstermek ve onlara destek ve tavsiye vermek ve bazı durumlarda, belki de Catalyst’in onları kuluçka ve önyükleme yapmak için sunduğunun üstünde ve ötesinde fon sağlamaktır. Ama gerçekte, bu daha çok iş modelinin özü için bir konuşma. Öyleyse NFT’ler 5 veya 10 veya 15 yıl sonra nerede olacak ve hangi iş modelinin başarı şansı en yüksek? “

Son olarak Hoskinson, şirketinin bu alanda da ortaklıklar aradığını ve önümüzdeki haftalarda birkaç duyuru sözü verdiğini söyledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVER
Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

Mamoru Exchange, VIP Yatırımcılar için Genesis Üyesi NFT’yi Başlattı

Yeni NFT programı, daha yüksek getiriler, ticaretten kazanma, özel sosyal etkinliklere erişim gibi özel üye avantajları sunar 8 Eylül 2022 – NEW YORK – Mamoru,100...

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
19,095.08 $
19,095.08 $
0.64%
ethereumEthereum
1,323.63 $
1,323.63 $
0.94%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.36%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.5%
bnbBNB
274.90 $
274.90 $
0.17%
xrpXRP
0.468003 $
0.468003 $
6.78%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.31%
cardanoCardano
0.445434 $
0.445434 $
1.91%
solanaSolana
32.98 $
32.98 $
0.49%
dogecoinDogecoin
0.061169 $
0.061169 $
1.66%

Benzer Haberler