Home Altcoin Haberleri Cardano (ADA) Cardano, Ağustos’ta Akıllı Sözleşmeleri Başlatıyor, DeFi ve Kurumsal Alanı Hedefliyor

Cardano, Ağustos’ta Akıllı Sözleşmeleri Başlatıyor, DeFi ve Kurumsal Alanı Hedefliyor

0
Cardano, Ağustos’ta Akıllı Sözleşmeleri Başlatıyor, DeFi ve Kurumsal Alanı Hedefliyor

Cardano blok zincirinin arkasındaki geliştirme ekibi, akıllı sözleşme sürümüyle ilgili yeni ayrıntıları açıklıyor.

Bu Mart ayında Mary protokolünün yayınlanmasının ardından, Charles Hoskinson’ın Cardano’su, Alonzo güncellemesinin önümüzdeki Ağustos ayında başlayacağını açıkladı.

Cardano’nun geliştirme şirketi IOHK (Input Output Hong Kong), bu hafta Alonzo yükseltmesinin Cardano blok zincirine akıllı sözleşmeler için destek ekleyeceğini duyurdu . Güncelleme, geliştiricilerin, Ethereum ağının şu anda sahip olduğu oldukça beklenen bir işlevsellik olan Cardano platformunu geliştirmeye başlamasına olanak tanıyacak.

IOHK, yükseltmenin işletmeleri desteklemeyi ve merkezi olmayan finans (DeFi) dApp’leri oluşturmak isteyen geliştiricilere destek sağlamayı amaçladığını belirtiyor.

“Akıllı sözleşmeler, Cardano’nun evriminde bir sonraki aşamayı dünya çapında dağıtılmış bir defter olarak işaret ediyor.

Günlük işleri desteklerken, bir blockchain, bireylerin fonlarını hareket ettirebilmelerini ve ürünler için güvenli bir şekilde ödeme yapabilmelerini garanti etmelidir. “

Akıllı sözleşmeler, bir işlemin veya bir satın alma işleminin yalnızca belirli koşullar karşılandığında yapılmasını sağlamaya yardımcı olarak güvenilir ve sağduyulu anlaşmalara olanak tanır.

Mayıs ve Haziran aylarında IOHK, kullanıcıların yeni ürünü test etmesine izin vermeyi öngörüyor ve bu da kripto borsalarına ve cüzdanlara “Alonzo protokol güncellemesine yükseltme ve hazırlık zamanı” da tanıyacak.

Bu yıl, Cardano’nun yerel tokeni ADA, Ocak ayındaki 0.18 $ ‘dan tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.48 $’ a kabaca% 722 oranında fırladı.

ADA fiyatı şu anda 1,19 dolar civarında işlem görüyor ve yaklaşık 40 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here