Home Altcoin Haberleri Cardano (ADA) Cardano (ADA) BNB’yi Geçti ve Dünyanın En Büyük 3üncü Kripto Para Biri Oldu

Cardano (ADA) BNB’yi Geçti ve Dünyanın En Büyük 3üncü Kripto Para Biri Oldu

0
Cardano (ADA) BNB’yi Geçti ve Dünyanın En Büyük 3üncü Kripto Para Biri Oldu

Piyasalardaki büyük düşüşe rağmen, Cardano şu anda BNB’nin yerini alarak dünyanın en büyük sermayeli kripto para birimleri arasında ilk 3’te yer alıyor.

Dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi unvanını fethetmenin şerefi, Binance’in yerel kripto para birimi olan BNB için kısa ömürlü oldu ve yeni bir rakip onu tahtından indirdi: Prens Cardano’ya merhaba deyin!

Birkaç haftalık muhteşem fiyat performansından sonra, Cardano blok zincirinin yerel kripto para birimi olan ADA, bitcoin’in tarihteki en büyük fiyat düşüşünün neden olduğu bir kan banyosu sırasında piyasalara meydan okumayı ve fiyatını artırmayı başardı ve bu süreçte BNB’yi tahttan indirdi.

Cardano (ADA) Piyasa Değeri İle En Büyük Üçüncü Para

Şu anda, ADA’nın piyasa değeri 46.6 milyar dolar, BNB’den neredeyse 10 milyar dolar daha fazla ve şu anda yazılırken 35 milyar dolara sahip.

Cardano ekosisteminin kutlayacak çok şeyi var. Kripto para birimi, son 24 saatte % 25.76, geçen hafta ise % 45’un üzerinde. Rakamlar rakipleriyle tam bir tezat oluşturuyor; örneğin, Bitcoin geçen hafta % 15 ve Ethereum % 22,8 değer kaybetti.

BNB ayrıca genel piyasa trendini takip ediyor ve son yedi günde yaklaşık % 22 kaybederek ADA’nın yükseliş trendinin onu en büyük üç kripto para listesinden çıkarmasının yolunu açıyor.

Grafikte gösterildiği gibi, Cardano (ADA) son 24 saatte büyük bir büyüme bildirdi. % 17’lik bir takdir, teknik analiz açısından alışılmadık görünüyor, ancak temellerin bir açıklaması olabilir.

Cardano’nun Yeni Bir Dili Olacak

Cardano bugün yeni bir dönüm noktasına yaklaştı. Cardano’nun geliştirilmesinden sorumlu olan teknoloji şirketi MuKn ve IOHK, blockchain üzerinde akıllı sözleşmelerin yürütülmesini optimize eden bir dil geliştirmeyi amaçlayan bir ortaklık duyurdu.

Glow, Cardano’da dApp’lerin kolayca geliştirilmesine olanak tanıyan, alana özgü bir dildir. Teorik olarak, bu dil dApp’leri daha güvenli ve daha az karmaşık hale getirecek. Göre Francois-Rene Rideau, MuKn Eş Kurucu, Cardano ile ortaklık bu dilin gelişim sürecini kolaylaştırdı:

“Bir DApp yazmak, yapılması en zor olan tek şeydir, çünkü herhangi bir hatayı göze alamazsınız … Mevcut geliştirici araçları, bu rakip ortamda güvenli DApp’ler oluşturma görevini karşılayamadı, bu nedenle MuKn, Glow ile bu araçları oluşturmaya karar verdi . IOHK bizim için harika bir ortak çünkü her iki şirket de sadece bugün için işe yarayan değil, uzun vadeli düşünme ilkesi üzerine kuruludur. Bataklık değil, taş üzerine inşa etmek istiyoruz. “

IOHK’ya göre Glow’un bir diğer kritik yönü birlikte çalışabilirlik odaklı yaklaşımıdır:

“Dilin taşınabilir olduğu söyleniyor ve bir uygulama oluşturulduktan sonra Glow diğer platformlarda da kullanılabilir. Yani geliştiriciler, programlama diliyle sınırlanmak yerine değer önerisine dayalı bir blok zinciri seçebilecekler. “

Yeni Yatırımlar da Fiyat Artışına Katkıda Bulunabilir

Ayrıca, Cardano giderek büyük yatırımcıların radarında. Grayscale geçtiğimiz günlerde ADA dahil 23 Coini araştırdığını duyurdu .

Başlangıçta birkaç madeni paraya odaklandı (XRP, düzenleme sorunları nedeniyle dışarıda bırakıldı) Grayscale, Aave (AAVE), Basic Attention Token (BAT), Cardano (ADA), Chainlink (LINK), Polkadot (DOT) Compound (COMP), Cosmos (ATOM), Decentraland (MANA), EOS (EOS) ve Maker Dao (MKR) portföyüne eklendi.

Buradaki fikir, risk çeşitliliği ve geleneksel yatırımcılara yeni token ve teknolojilere maruz kalma için daha fazla fırsat sağlamaktır.

Ayrıca, birkaç yüksek riskli yatırım fonu ve risk sermayesi de, en azından orta vadede finanse etmek için ADA satın alıyor.

Dubai merkezli FD7 Ventures, yönetimi altında 1 Milyar Dolarlık küresel bir kripto yatırım fonu, bu yaklaşımı benimseyen fonlardan biri.

FD7 Ventures , portföyünü Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA) ile çeşitlendirmek için BTC varlıklarından 750 milyon dolarlık satış yapacağını açıkladı .

FD7 Ventures Genel Müdürü Said Prakash Chand, “Bitcoin’in piyasaya ilk çıkması ve toplumun ona bir değer deposu olarak anlam vermesi bir yana, Bitcoin’in aslında oldukça yararsız olduğunu düşünüyorum,” diyor ve Cardano’nun projelerden biri olduğunu da sözlerine ekledi. “yeni internet ve Web 3.0’ın temeli” olarak görüyorlar.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here