Home Altcoin Haberleri Bitcoin 50 Bin Mücadelesinde, Cardano ise 2 Doları Kırdı: Kripto Piyasaları Durumu

Bitcoin 50 Bin Mücadelesinde, Cardano ise 2 Doları Kırdı: Kripto Piyasaları Durumu

0
Bitcoin 50 Bin Mücadelesinde, Cardano ise 2 Doları Kırdı: Kripto Piyasaları Durumu

Bitcoin 50.000 $ ‘ın altında dururken, ADA yükselmeye devam ediyor. ADA, ilk kez 2 $ ‘ı kırarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Elon Musk’ın neden olduğu piyasa çöküşü, varlık 50.000 $ ‘ın kesin olarak üstesinden gelemediğinden Bitcoin’e musallat olmaya devam ediyor. Aynı zamanda, altcoinler kayda değer kazançlarla hakimiyetini tüketir. Cardano, son birkaç gün içinde en iyi performans gösteren şirket ve en son artış, ADA’yı ilk kez 2 doların oldukça üzerine çıkardı.

Cardano 2 Doların Üzerinde Kırıldıktan Sonra İlk 5’e Girdi

Alternatif kripto paralar, pazar çapındaki çöküşü liderlerinden daha iyi aldı. Neredeyse tamamı başlangıçta terk edilmiş olsa da, kayıplarını sadece birkaç günde telafi ettiler.

Cardano bunun en iyi örneğidir. ADA yalnızca çökme öncesi seviyesine sıçramakla kalmadı, aynı zamanda kripto para birimi yükselmeye devam etti. Önceki ATH’yi kırdı ve birkaç gün önce 1,86 dolara yenisini koydu . Ancak sonuçlardan memnun kalmadı ve sürekli yukarı devam etti.

Sonuç olarak, ADA saatler önce ilk kez 2 $ ‘ı aştı ve 2,20 $’ lık utangaç bir şekilde en son rekorunu kırdı. Bu artışla birlikte ADA, piyasa değeri açısından en büyük 5 kripto para birimine yeniden girdi ve DOGE’nin de üstesinden gelmeye yakın.

Mem parası da bir günde yaklaşık % 2 arttı. Bitcoin düzeltmesi 3.600 dolara düşen Ethereum, bir miktar toparlandı ve şu anda 4.000 doların üzerinde duruyor. Binance Coin ise yuvarlak numaralı dönüm noktasını geri almadı ve 600 doların altında.

Wawes % 2 artarken, Polkadot% 20’lik bir artıştan sonra ilk ondan en çok yükseldi. Sonuç olarak, DOT 50 dolara yakın.

Kripto Piyasasına Genel Bakış Kaynak: coin360.com

Polygon (% 56), SushiSwap (% 20), NEAR Protocol (% 20), Ethereum Classic (% 18), BakeryToken (% 15), Reserve Rights (% 13), The Graph (% 11), ve Fantom (% 10).

Sonuçta, kripto para piyasası değeri 2,3 trilyon doların üzerinde kaldı.

Bitcoin 50.000 Doların Altında Mücadele Ediyor; Hakimiyet Yok Oluyor

Elon Musk’ın Tesla’nın elektrikli araçları için BTC ödemeleri almayı durdurduğunu açıklamasının ardından Bitcoin çok ağır yaralandı. Bir günden kısa bir sürede, birincil kripto para birimi 58.000 dolardan 47.000 doların altına 2 ayın en düşük seviyesine düştü .

O zamandan beri, BTC bir miktar topladı ve hatta birkaç kez 50.000 ve 51.000 $ ‘ı aştı. Bununla birlikte, her girişim kısa ömürlü oldu ve varlık, imrenilen 50.000 dolarlık çizginin altına düştü.
Son 24 saatte, Bitcoin hala orada mücadele etti ve bu satırları yazarken, bir kez daha altında kaldı.

Yüksek uçan altcoinler, BTC’nin pazar hakimiyetini azaltmaya devam ediyor. Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonunu kripto varlıklarının geri kalanıyla karşılaştıran metrik(Bitcoin dominance), yaklaşık üç yıldır ilk kez % 40’ın altına düştü. Dört ay önce% 70’in üzerindeydi.

BTC USD Kaynak: TradingView

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here