Home Altcoin Haberleri Bu Ay Takip Edilmesi Gereken 7 Altcoin: ETH, XRP, LTC, ADA, XLM, ETC ve BNB 2021

Bu Ay Takip Edilmesi Gereken 7 Altcoin: ETH, XRP, LTC, ADA, XLM, ETC ve BNB 2021

0
Bu Ay Takip Edilmesi Gereken 7 Altcoin: ETH, XRP, LTC, ADA, XLM, ETC ve BNB 2021

Kripto para piyasası her zaman şemsiye gibidir hangi havada açılıp kapanacağını öngörmek bazen imkansızdır, ani değişikliklere eğilimli olmuştur.

Bir ay yükselen altcoinler , önümüzdeki ay yukardan aşağıya bakıyor olabilir ve bunun tersi de geçerlidir.

Kripto piyasasına yatırım yapmak istiyorsanız, tüm piyasa senaryoları ve tahminleri ile güncel olmanız zorunludur.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenekle, bu ay takip edilmesi gereken 7 Altcoin listesiyle biraz daha kolay hale getirdik.

Birkaç seçenek seçebilirsiniz; Bazı Altcoinler uzun süredir piyasadayken diğerleri yenidir ancak önemli potansiyele sahiptir.

Öyleyse, bu ay önemli büyüme potansiyeline sahip 7 Altcoin‘e bir göz atalım.

  • Ethereum (ETH)
  • Dalgalanma (XRP)
  • Litecoin (LTC)
  • Cardano (ADA)
  • Yıldız Lümenleri (XLM)
  • Ethereum Classic (ETC)
  • Binance Coin (BNB)

1. Ethereum (ETH

Ethereum, 2021’e çok olumlu bir notla başladı ve fiyatı yılın başından bu yana katlanarak arttı. Bazı dalgalanma ve fiyat düzeltmeleri oldu, ancak genel eğilim yükselişe geçti. Yani boğa, Altcoin’in fiyatı 2036,39 $ ‘a ulaştığında 20 Şubat’ta şimdiye kadarki en yüksek fiyatına ulaştığı anda ETH. 

Ethereum, 2021’in büyük bölümünde en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu ve ETH’nin fiyatı daha da yükselirse kimseyi şaşırtmayacak. ETH’nin mükemmel performansı, Ethereum’un yükselişine bağlanabilir DeFi alanında popülerlik.

Platform genellikle “akıllı sözleşmelerin, dApp’lerin ve ERC-20 jetonlarının kralı” olarak anılır.

DeFi’nin ana akım finans piyasasında popülerlik kazanmasıyla, Ethereum gibi platformlar, popülaritesini artıran bir zincirleme etkiye sahip oldu.

Peki, Mart ayında ETH’den ne beklemeliyiz? Altcoin Şubat ayında şimdiye kadarki en yüksek fiyatına ulaştıktan sonra dirençle karşılaştı ve değeri 2000 $ ‘ın altına düştü.

Bu, ETH’nin geri çekildiği anlamına gelmez. Bundan çok uzakta, madalyonun öngörülebilir gelecekte yükseliş eğilimi göstermesi bekleniyor ve artan kurumsal ilgi ile fiyat tekrar yükselmeye mahkum.

Ethereum 1200 $ fiyat seviyesinde destek buldu ve Altcoin’in fiyatının önümüzdeki günlerde yükselmesi bekleniyor.

Şu anda, ETH 1454 dolardan işlem görüyor ve fiyat tekrar 1500 doların üzerine çıkarsa, dijital varlığı satın almak ve tutmak iyi bir fikir olacaktır.

Ethereum Fiyat Tahmini

ETH’nin fiyatı için birkaç tahmin var ve bazı tahminler ETH’nin Mart ayında tekrar 2000 $ işaretini geçebileceğini belirtti.

Previsioni Bitcoin, ETH’nin Mart ayında 2700 $ işaretini geçebileceğini tahmin etti.

2. Ripple (XRP)

XRP fiyatının Kasım 2020’nin sonlarına doğru ani bir artış gördüğü, ancak daha sonra SEC ile ilgili önemli sorunlar nedeniyle düştüğü, yukarı yönlü bir yörüngede olan başka bir Altcoin.

Bununla birlikte, Ripple, SEC’e karşı davayı kazanma olasılığı nedeniyle kısmen toparlandı. Yine de, Altcoin’in fiyatını artıran tek şey bu değil.

Ripple’ın fiyatı yeni yılda toparlandı, ancak bir kalabalık pompası sayesinde madeni paranın fiyatı 0,70 $ ‘a yükseldiğinde Ocak ayı sonuna kadar 0.32 $ işaretini geçemedi. Ripple’ın etkileri XRP’nin fiyatına yansıyan 2021 için sıralanmış birkaç planı var.

Ripple’ın HSBC Holdings, JP Morgan, Mizuho Financial Group ve Banco Santander gibi kurumlarla olan ortaklıkları Altcoin için bir oyun değiştiricidir.

XRP, 2021’in başında önemli bir düşüş hissiyle karşılaşsa da, analistler kayıplarını telafi etmesini ve telafi etmesini bekliyor.

Ripple’ın fiyatı Şubat ayının çoğunda yükseldi ve Altcoin’in iyileşme yolunda olduğuna dair işaretlere işaret etti.

Analistler, Ripple’ın yakın geçmişte yaklaştığı bir dönüm noktası olan 2021’de 1 $ işaretini kırmasını bekliyorlar.

XRP’ye kurumsal ilgi artmaya devam ederse, yakın gelecekte para biriminin değer artışını görebiliriz.

XRP Fiyat Tahmini

Ripple için birkaç yükseliş tahmini var ve City Telegraph’tan XRP’nin fiyatının Mart ayı boyunca 0,98 ila 1,22 dolar arasında değişebileceğini belirten böyle bir tahmin var.

3. Litecoin (LTC)

Litecoin şu anda piyasa değeri açısından en büyük 9. kripto para birimidir ve Bitcoin’e benzer işlevler sunmaktadır. Eşi Bitcoin’den daha iyi hızlar ve daha düşük işlem maliyetleri sunar.

Litecoin, LTC fiyatının bir hafta içinde 96 dolardan 305 dolara yükseldiği 2018 rallisi için hatırlanıyor.

LTC’nin fiyatı daha da yükseldiğinden ralli burada bitmedi ve sonunda tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 375 $ ‘a ulaştı.

LTC’nin 2020’deki fiyatı oldukça sabit kaldı, fiyatı 1 Ocak’ta 41.67 dolardı ve Şubat ortasında 82 dolara yükseldi.

Fiyat Mart ayına kadar 32 dolara düşerken dalgalanma devam etti. Bununla birlikte, o zamandan beri LTC, fiyatı Temmuz ayına kadar 40 ila 50 dolar arasında kalırken yükseliş eğilimini sürdürdü. Kasım ayına kadar LTC’nin fiyatı 88 dolara ve Aralık ayı sonunda 131 dolara yükseldi.

LTC’nin fiyat artışı 2021’de devam etti, fiyatı Ocak ayında 179 $ ‘a yükseldi ve fiyatı Şubat ortasında 200 $’ ı geçti. Fiyat, fiyat düşüşünden önce 20 Şubat’a kadar 240 dolara dokundu. Şu anda LTC 174 dolardan işlem görüyor ve tekrar artması bekleniyor.

Litecoin’in 2021’de planladığı yeni ortaklıklar ve entegrasyonlar sayesinde LTC’nin fiyatının 2021’de artması bekleniyor.

Litecoin’in geliştirici topluluğu, düzenli güncellemeler ve fiyatı olumlu yönde etkileyen iyileştirmelerle LTC’nin fiyatında da önemli bir rol oynamaktadır.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini

LTC’nin Mart ayı için fiyat tahminleri ezici bir çoğunlukla olumludur ve çoğu analist, fiyatın Mart ayı sonuna kadar 187 $ ‘a yükselebileceğini tahmin etmektedir.

Daha uzun tahminler, Litecoin’in fiyatının yıl sonuna kadar 360 doları geçebileceğini belirtiyor.

4. Cardano (ADA)

ADA şu anda piyasa değeri açısından en büyük 4. kripto para birimidir ve piyasadaki daha istikrarlı Altcoinlerden biridir.

Cardano’nun fiyat tablosuna bakarsanız, varlığın fiyatının 2020 boyunca oldukça istikrarlı olduğunu göreceksiniz. ADA’nın fiyatı 2017’nin sonuna ve 2018’in başına doğru yükseldi. 

2020, ADA’nın düşüş eğilimine bakmasıyla başlamış olsa da, Altcoin’in fiyatı tekrar düşmeden önce Şubat ayına kadar 0,07 dolara yükseldi.

Bu düşüş, COVID-19 salgını ve bunun sonucunda ortaya çıkan serpinti ile ilişkilendirilebilir. ADA’nın fiyatı bu gerilemenin ardından toparlandı, Ağustos’a kadar 0,14 dolara ulaştı ve daha sonra 0,18 dolara yükseldi.

2021, ADA’nın yatırımcılardan önemli bir ilgi çektiğini gördü ve fiyatın 1 Şubat’ta 0.34 dolardan 13 Şubat’ta 0.94 dolara yükselmesiyle sonuçlandı.

Fiyat daha da yükseldi ve 27 Şubat’ta ADA’nın tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1.48 $ ‘a ulaştı. Şu anda ADA 1,13 dolardan işlem görüyor.

Cardano’nun fiyat artışı, Cardano platformundaki proje sayısındaki artışa ve teknolojinin kitlesel olarak benimsenmesine bağlanabilir.

Cardano’nun artan popülaritesi, hem kısa hem de uzun vadede ADA’nın fiyatını artıracak.

ADA Fiyat Tahmini

Cardano’nun benzersiz fikir birliği mekanizması Ouroboros da onu öne çıkarıyor.

Analistler, Mart ayının ADA fiyatının 0,95 $ ‘lık düşük ve 2,36 $’ lık en yüksek seviyelerle daha da artabileceğini tahmin ediyor. Previsioni Bitcoin, 4 dolara kadar çıkabileceğini tahmin etti.

5. Stellar (XLM)

Stellar (XLM) son zamanlarda yeniden canlanan ve popülaritesi katlanarak artan bir başka Altcoin. 2018’de 0,93 dolarlık en yüksek fiyatına ulaştıktan sonra, Altcoin, fiyatı düzenli olarak en yüksek ve en düşük seviyelerde görüldüğü için önemli bir dalgalanma gördü.

XLM’nin düşüş eğilimi genel bir düşüş piyasasına bağlandı. 2019 ayrıca XLM’nin 0,15 dolarlık engelini aşmaya çalıştığını gördü, ancak çoğunlukla başaramadı.

XLM’nin fiyatı, yalnızca 21 Kasım’da fiyatı 0.21 $ ‘a yükseldiğinde Kasım ortasında önemli bir hareket gördü.

Ancak Aralık ayı sonunda, fiyat 8 Ocak’a kadar 0,33 dolara sıçradan önce 0,12 dolara geriledi. Şubat ayına gelindiğinde, fiyat 0.57 $ ‘ı itiyordu ve bazı dalgalanmalarla karşılaştıktan sonra tekrar düştü. XLM şu anda 0,40 dolardan işlem görüyor.

XLM, bir yatırım varlığı olarak Altcoin’e yenilenen yatırımcı ilgisiyle birlikte, yükseliş 2021 için de belirlendi.

DeFi’nin artan popülaritesinin de fiyat üzerinde olumlu bir etkisi olması bekleniyor. Stellar’ın IBM ile işbirliği de XLM’nin fiyatında olumlu bir rol oynayacak.

XLM’yi olumlu yönde etkileyecek bir diğer önemli duyuru, Ukrayna’nın merkez bankası dijital para birimini geliştirmek için Stellar Lumens blockchain teknolojisini kullanmayı planladığı haberi.

XLM Fiyat Tahmini

XLM için tahminler, Altcoin’in Mart 2021’de 0,55 dolara ulaşabileceğini belirtirken, bazıları fiyatın Mart ayında 0,44 dolar civarında kalacağını tahmin ediyor.

6. Ethereum Classic (ETC)

VB Ethereum blok zincirindeki bir çataldan doğmuştur, bu nedenle hem ETC hem de ETH benzer özelliklere sahiptir.

ETC şu anda piyasa değeri açısından en büyük 54. kripto para birimidir.

ETC’nin ilk önemli artışı, para biriminin nihayet 20 $ işaretini kırdığı Haziran 2017’de gerçekleşti.

Temmuz ortasında 12 dolara düşmeden önce fiyatı 23 dolara ulaştı. ETC, bu noktada önemli bir dalgalanma ile karşılaştı ve fiyatı Kasım ayı sonuna kadar 20 doların altında kaldı. Fiyat bundan kısa bir süre önce 20 doları geçti.

ETC, 47.77 $ ‘a ulaştığında Aralık 2017’de şimdiye kadarki en yüksek fiyatına ulaştı. Ancak, ETC önemli ölçüde dalgalanma ile karşılaştığında fiyat neredeyse hemen düştü.

Fiyat oldukça dalgalandı ve 14 Ocak’ta 44 doları kırarak 17 Ocak’ta 26 dolara düştü. Şubat ayının ilk haftasında fiyat 15 dolara düştü, ancak ayın sonuna doğru 40 doları geçti.

Ancak, fiyat yılın geri kalanında düştü; Aralık 2018 sonunda 5 dolara düştü.

Fiyat 2019’da daha da düştü ve ETC, 2019’da 10 dolarlık engelini geçemedi. 2020 de ETC için düşüş eğilimi göstermeye başladı ve fiyatın yılın başında 4 dolar civarında olduğu görüldü.

Fiyat Şubat ayında 12 dolara yükseldi, ancak fiyatı sürdüremedi ve Mart ayında 3.91 dolara düştü. Fiyat, 2019’un geri kalanı için fazla hareket görmedi ve 2020’nin geri kalanı için 9 $ işaretinin altında kaldı.

ETC’nin fiyatı 2021’de önemli bir hareket gördü ve fiyat 8 Şubat’ta 8.33 $ ‘dan 15 Şubat’ta 16.24 $’ a yükseldi. Fiyat bazı oynaklığı karşılaştığında bile, Mart ayında daha da artması bekleniyor.

Grayscale’den ETC satın aldığına dair yakın zamanda yapılan açıklamanın, varlığın fiyatını olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.

7. Binance Coin (BNB)

Binance Coin Binance borsasının dahili para birimidir ve piyasa değeri açısından en büyük 5. kripto para birimidir.

BNB, piyasadaki en istikrarlı Altcoinlerden biri olma ününe sahip olarak hızla ilk 10 kripto para birimi arasına girdi.

BNB’nin mevcut piyasa değeri yaklaşık 35,4 milyar dolar. BNB, 2017 yılında Ethereum ağında başlatılan bir ERC-20 belirtecidir. 

BNB, kuruluşundan bu yana, birkaç fiyat artışıyla çok istikrarlı bir fiyata sahipti, ancak hiçbiri çok sert değil. Para biriminin son birkaç aydaki performansına bakarsak, fiyat Eylül ayından bu yana kademeli olarak artmaktadır.

Eylül sonunda BNB’nin fiyatı 28 dolardı. Fiyat yılın geri kalanı için inanılmaz bir istikrar gösterdi ve 1 Ocak’ta fiyat 37.73 dolardı.

Şubat, fiyatın gerçekten yükseldiği zamandır. Şubat ayının ilk haftasının sonunda, fiyat 72 dolara dokundu ve daha da artarak 10 Şubat’a kadar 146,58 dolara ulaştı.

BNB fiyatı 125 ila 140 dolar arasında kaldıktan sonra, fiyat yükseldi ve 19 Şubat’ta 128 dolardan tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 342,88 dolara yükseldi.

BNB, bir miktar dalgalanma ile bu fiyatı koruyamadı ve fiyatı 23 Şubat’a kadar 205 dolara düştü.

İşlem hacimlerinin BNB’nin fiyatı üzerinde önemli bir etkisi vardır. Bu, artan ticaret hacmi sayesinde BNB’nin dünyanın en büyük 3. kripto para birimi haline geldiği Şubat 2021’de belirgindi.

BNB Fiyat Tahmini

BNB’nin Binance Borsası ile olan ilişkisi ona büyük bir avantaj ve hacim artışı sağlıyor. 

Analistler, BNB’nin fiyatının 2021 Mart ayı sonunda 331 $ ‘a ulaşabileceğini tahmin ediyor. Daha uzun tahminler, BNB’nin yılı yaklaşık 400 $ civarında bitirebileceğini belirtiyor.

Bu Ay Dikkate Alınacak Altcoinler Genel Sonuç

Kripto para birimlerinin performansını kısa bir süre içinde bile tahmin etmek zordur. Altcoin fiyatları, piyasa duyarlılığına ve diğer kriptoların performansına bağlıdır.

Hakim piyasa duyarlılığından ve para birimlerini etkileyen faktörlerden emin olsaydınız en iyisi olurdu.

Bunu akılda tutarak, fiyatlarının yeni projelerin ve onları olumlu yönde etkileyecek iyileştirmelerin arkasını önemli ölçüde takdir etmesi beklendiğinden, bu ay için izlenecek 7 Altcoin var. 

Yukarıda listelenen Altcoin’lerin yükseliş ayı ve yükseliş yılı olacağı gerçeğine birkaç faktör red ediyor.

Ancak, kripto para birimlerine yatırım yapmanın risksiz olmadığını ve bunlara yatırım yapmadan önce araştırmanızda titiz davranmanız gerektiğini unutmayın.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here