OKCoin, BCH ve BSV Coinlerini Delist Edeceğini Duyurdu

Bitcoin ekosistemini korumak için OKCoin, iki BTC sert çatalını (Bitcoin Cash ve Bitcoin SV) kaldıracak (delist) ve Craig Wright’ın son davasını suçlayacak.

Popüler kripto borsası OKCoin, Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) olmak üzere iki Bitcoin forkunu kaldırmak (delist) için biraz tartışmalı bir karar verdi. 

Platformun CEO’suna göre şirket, Craig Wright’ın çeşitli web sitelerini BTC teknik incelemesini kaldırmaya çağıran yakın tarihli davasına karşı hareket etmeye çalışırken, Bitcoin’in ekosisteminin çıkarına en uygun olanı yapıyor.

OKCoin BSV ve BCH Delist

Borsa bugün erken saatlerde 1 Mart 2021’den itibaren ticareti askıya alacağını ve iki Bitcoin sert çatalını tamamen kaldıracağını (delist) duyurdu.

Daha sonra OKCoin CEO’su Hong Fang, karara ışık tutmak için ayrıntılı bir gönderi yayınladı .

Borsanın sık sık hangi paraları tutması gerektiğini ve gelişen sisteminin bir parçası olarak hangilerini kaldırması gerektiğini araştırdığını düşündü. 

Ancak, BCH ve BSV kaldırma işlemleri daha “benzersiz geçmiş ve bağlam” ile birlikte gelir.

Yazı, BTC’nin ilk kripto para birimi olarak tüm sektörü doğurduğunu okuyor. Sert çatallar ekosistem içinde nispeten yaygın bir durum olsa da, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV özel bir not taşıyor.

Her ikisi de, ilgili savunucularının farklı ölçeklendirme yollarını tercih etmeleri nedeniyle birkaç yıl önce ortaya çıktı ve her biri “gerçek Bitcoin” olduklarını iddia etti. 

Ancak Fang, kripto yatırımcılarının ve piyasanın, BTC‘nin piyasa değeri 1 trilyon $ ‘a ulaşırken , BCH ve BSV’nin orijinal versiyonun% 1.5 ve% 0.5 değerinde olması nedeniyle “Bitcoin’in ne için inşa edildiğini” netleştirdiğine inanıyor .

Hikayeye Daha Fazlası; CSW Katılımı

Fang ayrıca, piyasa değerinin iki kripto para birimi varlığını kaldırmak için tek başına yeterli bir neden olmadığını açıkladı. 

Ancak yönetici , Craig Wright’ın avukatları tarafından açılan ve birkaç web sitesini Bitcoin teknik incelemesini kaldırmaya çağıran yeni bir davayı ihlal etti .

Wright, kesin bir kanıt olmaksızın birçok kez kendisinin gerçekten de Satoshi Nakamoto – anonim Bitcoin yaratıcısı olduğunu iddia etti. 

Fang’ın açıkladığı gibi, “tüm BSV topluluğunu kontrol etmese veya sahiplenmese” bile BSV’de “çok önemli ve etkili bir paydaş”.

Bu nedenle OKCoin, bu gelişmelere göre hareket etmesi ve en iyi bilinen iki sert çataldan ikisini kaldırarak orijinal Bitcoin ekosistemini desteklemesi gerektiğini hissetti.

Gönderi, kararın “açık kaynak topluluğunun ortak ruhunu sağlam bir şekilde ayakta tutma, Bitcoin ekosistemini destekleme ve yeni yatırımcıları koruma” çabası olduğunu söylüyor.

OKCoin, bazı BSV ve BCH topluluğu üyelerinin de değer yaratabileceğini kabul ederken, “Craig Wright tarafından yürütülen kötü niyetli bilgi savaşını” ve bazı takipçilerini görmezden gelemeyeceğini iddia etti.

“Her iki faktörü de endüstrimizin temel taşı olan Bitcoin için çok yıkıcı olarak görüyoruz. Hem BSV’yi Wright’ın açık kaynak topluluğuna saldırısından ayırmanın ve hem de bu iki türev protokolünü platformumuzdaki orijinal Bitcoin’den ayırmanın daha iyi bir yolunu bulmadan önce, onları kaldırmakta daha rahat hissediyoruz. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,116TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
61,493.00 $
61,493.00 $
0.21%
ethereumEthereum
4,143.50 $
4,143.50 $
2.38%
binance-coinBinance Coin
486.63 $
486.63 $
0.64%
tetherTether
1.01 $
1.01 $
0.31%
cardanoCardano
2.17 $
2.17 $
0.14%
solanaSolana
196.89 $
196.89 $
2.82%
xrpXRP
1.10 $
1.10 $
0.05%
polkadotPolkadot
43.95 $
43.95 $
1.2%
dogecoinDogecoin
0.251765 $
0.251765 $
1.87%
usd-coinUSD Coin
1.01 $
1.01 $
0.37%

Benzer Haberler