Home Altcoin Haberleri Bitcoin SV (BSV) Bitcoin SV Fiyat Tahmini: BSV 2021 Ve İnanılmaz Gelecek Fiyat Tahminleri

Bitcoin SV Fiyat Tahmini: BSV 2021 Ve İnanılmaz Gelecek Fiyat Tahminleri

0
Bitcoin SV Fiyat Tahmini: BSV 2021 Ve İnanılmaz Gelecek Fiyat Tahminleri

Bitcoin SV (BSV)

Bitcoin SV (BSV), 15 Kasım 2018’de ortaya çıkan bir Bitcoin Cash (BCH) hard forkudur. Geliştiriciler, düşük işlem ücretleri, yüksek güvenlik ve ölçeklenebilirlik vaat ederek Bitcoin Cash’te (BCH) yer alan fikre güvenmeye devam ediyor. madenciler ve kurumsal yatırımcılar için avantajların yanı sıra.

Madeni paranın ana amacı, klasik Bitcoin’in özünü olabildiğince korumaktır. Dolayısıyla, Bitcoin SV’nin ne olduğu hakkında düşünürken, Bitcoin White Paper’da kripto para biriminin kurucusu Satoshi Nakamoto (SV, “Satoshi Vision” anlamına gelir) tarafından sunulan vizyona tamamen uygun olduğu vurgulanmalıdır.

2021 ve 2030 için eksiksiz Bitcoin SV fiyat tahminimizde, projenin temelleri, tarihsel fiyat analizi, teknik analiz ve uzmanlardan BSV madeni para fiyat tahminleri hakkında tüm bilgileri topladık. Bu makalenin sonunda, yatırımcıların ve tüccarların BSV hakkında bilmesi gereken her şeyi ele almış olacağız.

Bitcoin SV’nin (BSV) Neden Ayrıldı?

2018 sonbaharı, Bitcoin Cash geliştiricileri için bir dönüm noktasıydı. O sırada, tamamen farklı hedefleri olan iki kampa bölünmüşlerdi. Uzlaşma söz konusu değildi, bu yüzden hard fork ortaya çıktı ve Bitcoin Cash iki gruba ayrıldı: sırasıyla BCH ve BSV. Bitcoin Cash’in 2020’de iyi bir yatırım olup olmadığını araştıran makalemizi okumaktan çekinmeyin .

İlk grup olan BCH ABC, Roger Ver tarafından yönetildi. Kendisi için birincil öneme sahip olan projeyi niteliksel olarak geliştirme hedefinin peşinden gitti. Geliştirme ve planlanan değişiklikler, kullanıcıların kripto değişim hizmetlerini kullanmaktan kaçınmasına ve blok zincirleri arasında gerekli tüm işlemleri gerçekleştirmesine olanak tanıyan işlevsellik olan dApp (merkezi olmayan uygulamalar) ile ilgiliydi.

İkinci grup, Bitcoin SV, Craig Wright tarafından kontrol ediliyordu. Bu sert çatalın görünümü 556,767 numaralı blokta meydana geldi. Bu grubun lideri, ağ ölçeklenebilirlik performansını, işlem hızını ve blok genişletmeyi (128 MB’ye kadar) iyileştirmeye odaklanmıştır.

Bitcoin SV, BCH teknolojisini birçok yönden tekrarlar. Geliştiriciler Proof Of Work fikir birliği algoritmasında durdu ve bunu henüz değiştirmeyi planlamıyor. 557.301 bloğunda, PoW kripto para birimleri için tipik olan bir blok yeniden yapılandırması vardı.

Bitcoin SV (BSV) Ekibi Sağlam mı?

Bitcoin SV web sitesine göre, proje ekibi 5 C ++ geliştiricisinden (95 yıllık birleşik deneyime sahip), kalite güvence mühendislerinden ve nChain proje yöneticilerinden oluşuyor.

Daniel Connolly, baş proje geliştiricisidir. BT alanında lider pozisyonlarda bulunduğu Birleşmiş Milletler’in kurumsal sistemlerinden nChain ekibine katıldı. Daniel, birkaç yıldır Bitcoin , Electron Cash ve Bitcoin Cash’e yatırım yaptı .

Steve Shadders şirketin CTO’sudur ve sorumlulukları arasında proje vizyonunun oluşturulması ve sponsorlar ve ortaklarla iletişim yer alır. Steve, 2011’den beri Bitcoin’e yatırım yapıyor ve ilk açık madencilik havuzlarından birini yarattı.

Projenin kurucusu veya daha doğrusu çatal başlatıcısı, Avustralyalı girişimci Craig Steven Wright. OzEmail, K-Mart, Mahindra & Mahindra ve Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda çalıştı. Şu anda nChain’in baş araştırmacısı ve BMG Pool’un sahibi. Kripto topluluğunda, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğunu ilan eden tartışmalı bir üne sahip.

Proje, temsilci olarak hareket eden milyarder Calvin Ayre tarafından da destekleniyor. BSV’ye CoinGeek madencilik havuzundan bilgi işlem gücü sağlıyor.

Bitcoin SV (BSV) nedir?

BSV, Basit bir deyişle, Bitcoin SV, hiçbir yeniliği, hedefi veya yönü olmayan sıradan bir BCH forkudur. Birincil hedef, Bitcoin’in özünü korumak, yalnızca madeni paranın büyük ölçeğini sağlamaktır.

Kripto para geliştiricileri Bitcoin Cash’in fikirlerine bağlı kalmaya devam ediyor. Bir öncelik, düşük işlem ücretlerini korumak, yüksek seviyede güvenlik sağlamak, madenciler ve yatırımcılar için uygun koşullar yaratmak ve projeyi ölçeklendirmektir.

Bitcoin SV projesi, nChain ve CoinGeek Mining uzmanları tarafından oluşturuldu. Verimli çalışmaları sayesinde, Bitcoin SV kodu Massachusetts Üniversitesi (MIT Lisansı) tarafından açık bir yazılım lisansı aldı.

Bitcoin SV Çalışma Sistemi

Bildiğimiz gibi Bitcoin SV, orijinal Bitcoin’in bir çatalı, yani benzer bir çalışma prensibine sahip. Bir kayıt dizisine benzer ve bir dizi blok içeren bir blok zinciri içerir. Her blok, önceki blok hakkında gerekli bilgileri ve bir sonraki bloğun anahtarını içeren orijinal bir kaydı tutar. Zinciri yaratma ilkesi şu şekilde sunulmuştur:

  • İşlemlerin yürütülmesi tüm düğümlere yansıtılır.
  • Her düğüm, yürütülen işlemleri bloğa kopyalar.
  • Her düğüm, karşılık gelen bloğun matematiksel görevine çözümler arar.
  • Doğru çözüm bulunursa, blok tüm düğümlere aktarılır.
  • Düğümler, içindeki tüm işlemler geçerliyse ve yürütülmemişse bir bloğu kabul eder.
  • Düğümler bloğu kabul eder ve blok zincirinde yeni bir blok oluşturmaya başlar. Daha önce kabul edilen bloğun hash değeri, önceki olarak kullanılır.

Düğümler genellikle bir zincirin en uzun karmasını doğru kabul eder, bu nedenle onu daha da genişletmeye devam ederler. İki düğüm, bir sonraki bloğun farklı sürümlerini aynı anda iletir. İlk alınan düğüm önceliklendirilir, ancak daha uzun olduğu tespit edilirse ikincisi kaydedilir. Bu, bir sonraki PoW çözümü bulunduğunda bağlantının kesileceği ve önceki zincirdeki düğümler kullanılmış zincire taşınırken bir zincir daha uzun olacağı anlamına gelir. 2020’de madencilik yapmak için en iyi kripto para birimini arıyorsanız , lütfen blogumuzu okuyun.

Bitcoin SV (BSV) ve Bitcoin (BTC)

BSV Bitcoin fork’u ile orijinal sistem arasındaki farkı araştırırken, birkaç önemli noktaya dikkat çekmeye değer. Örneğin, orijinal blok zinciri, ölçeklenebilirlikle ilgili sorunlar nedeniyle ciddi şekilde engellenmiştir. Bunun nedeni blok boyutunun 1 MB ile sınırlandırılmasıydı. İşlem sayısı arttıkça işlem bekleme süresi de arttı. Bu, blok oluşum hızının üretim hızından birkaç kat daha yüksek olduğu bir durum yarattı. Bu sorunu çözmek için Bitcoin Cash fork’u 8 MB’lık daha büyük bir blok boyutuyla oluşturuldu. Zamanla 32 MB’a çıktı.

Sunulan verilere göre Bitcoin SV’deki blok boyutu 32 MB’tan 128 MB’a çıkarılmış ve 2 GB’a çıkarılması planlanıyor. Bunu, Bitcoin Cash node (Teranode) yazılımının kurumsal müşterileri ile işbirliği yapmaya odaklanan projeyle ortaklığın resmi olarak sonuçlanması izledi. Bu, sisteme yüksek bant genişliği, yani saniyede 6,5 milyon işlem ve 1 TB’nin üzerinde blok bakımı sağlamak için yapıldı. Planlanan eylemler önümüzdeki birkaç yıl içinde uygulanmalıdır.

Bitcoin SV için yapılan test sonuçlarından sonra, sistemin daha büyük bloklarla çalışabilme kabiliyeti ortaya çıktı ve hızı 1500 TPS’ye ulaştı. Ancak, bugün ağda düzenli olarak yüksek bir yük yoktur, bu da yüksek bant genişliğine gerek olmadığı anlamına gelir. Ağdaki en yüksek sabit işlem hızı 3,36 TPS idi.

İlginç bir şekilde, blok boyutunu artırmak da durumun kötüleşmesine neden olabilir. Negatif faktörler, ağ üzerinden yavaş bir blok dağılımını içerir ve bu da göz ardı edilen blokların sayısını artıracaktır. İnovasyon aynı zamanda büyük blokları işleme kapasitesini artıracak ve bu da merkezileştirmeyi teşvik edecek ve ölçeklenebilirliği olumsuz yönde etkileyecektir.

Bitcoin SV (BSV), işlem katılımcıları arasında geri dönüşü olmayan işlemler sağlayan eşler arası bir e-ödeme sistemidir. Bu ödeme sistemi için müşteri programı, temel bileşenini temsil eder. Programlar aynı anda farklı yazılımlar üzerinde çalışır, bağlanır ve bir eşler arası ağ oluşturur. Ağın her düğümü eşittir ve kendi kendine yeterlidir.

Bitcoin SV protokolünde kaydedilen bilgilere dayanarak, Seviye 2 ölçekleme değerlerinin (örneğin Plazma) kullanılması yasaktır. Ek olarak, OP_INVERT, OP_MUL, OP_LSHIFT ve OP_RSHIFT komut dosyaları döndürülür, ayrı bir komut dosyası için 201 işlem kodu sınırlaması hariç tutulur. Başka bir deyişle, orijinal Bitcoin blok zincirine dönüşü gözlemleyebileceğiniz yer burasıdır.

Odaklanmayı da hak eden yenilikler arasında BSV blok zincirine dahil edilecek olan çift harcama koruması var. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, çifte ödeme olasılığı konusunda endişelenmeden BCH ve BSV blok zincirlerinde işlem yapabilecekler. Ekosistem hazır olduğunu gösterdiğinde değişiklikler uygulanır.

Özel onaylar olmadan işlem yürütme işlevi de Bitcoin SV’de uygulanacaktır. Kullanıcıların kripto para birimini anında transfer etmesine izin verecek. Böylesi bir iyileştirme, doğası gereği ikili bir gelişmedir, çünkü avantajı ile sistemi daha açık ve çift harcamaya karşı savunmasız hale getirir.

Bitcoin SV (BSV) fiyat analizi

Bitcoin SV’nin oldukça genç bir kripto olmasına rağmen, şimdiden en iyi kripto para birimlerine tırmandı . BSV, 2,898,276,543 ABD Doları ile piyasa değerine göre 11. sırada yer almaktadır. Bir BSV belirtecinin maliyetinin 156 $ / 0,00962960 BTC olduğu tahmin edilmektedir. İşte Bitcoin SV’ye genel bir bakış:

Bitcoin SV Şu Anki Fiyatı180 Dolar
Piyasa değeri820,927,972 $ Dolar
Dolaşımdaki Arz / Maksimum Arz18.571.852 BSV / 21.000.000 BSV
Günlük İşlem Hacmi20,011,604 $
Tüm Zamanların En Yüksek441,20 ABD doları(14 Ocak 2020)
Tüm Zamanların En Düşük36,87 ABD doları(23 Kasım 2018)
Resmi internet sitesihttps://bitcoinsv.io/ 

Bitcoin SV (BSV) Fiyat Geçmişi

Doğru bir fiyat tahmini yapmak için BSV’nin fiyat geçmişini inceleyelim. Tarihi boyunca Bitcoin SV, piyasa değeri açısından ilk 15 kripto para birimi arasında kaldı. Madeni para bir Bitcoin’in çatalı olmasına ve piyasadan önemli bir kapitalizasyon almayı başarmasına rağmen, maksimum değeri 441 $ ‘a ulaşırken, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.000 $ civarındaydı. BSV’nin daha yeni bir kripto para birimi olduğu göz önüne alındığında, büyük olasılıkla daha da büyümeyi hedefliyor.

Bitcoin SV, profesyonel tüccarlar için ideal koşullar olan vahşi fiyat dalgalanmaları ve oynaklık sunar. BSV 15 Kasım 2018’de listelendiğinde fiyatı 200 dolardı. Bitcoin SV, kripto para sektörü ve yatırımcıların ilgisini çekmesine rağmen fiyat 23 Kasım’da 36,87 dolara düştü. Yeni oluşan bir düşük alıcıların ilgisini çekti ve fiyat yükseldi ve 26 Kasım’da 123 dolara yükseldi. Bunu 18 Aralık’ta 66 dolara çekildi. Varlık üç gün sonra 133 dolara yükseldi. Direnci vurduktan sonra, BSV’nin fiyatı düştü ve yılı 90 dolardan kapattı.

2021, 2025, 2030 için Bitcoin SV (BSV) fiyat tahmini

Her kripto para birimi fiyat tahmini dikkatle ele alınmalıdır ve aynısı BSV’nin fiyat tahmini için de geçerlidir. Bitcoin SV ve diğer kriptolara yatırım yapmak, tek başına fiyat tahminlerine göre riskli olabilir. Ancak, ne söylediklerini görmek için uzmanların en güvenilir Bitcoin SV fiyat tahminlerini inceledik.

Trading Beasts Bitcoin SV (BSV) 2021, 2023, 2025, 2030 Fiyat Tahmini

Trading Beasts, BSV’nin 2021’deki fiyatının 125-184 $ aralığında işlem göreceğini tahmin ediyor. 2022 için, biraz daha düşük bir işlem aralığı olan 96-170 dolar bekliyorlar. 2023’e kadar, BSV büyümeli ve mümkün olan en düşük fiyat olarak 120 $ ve en yüksek fiyat olarak 235 $ belirlemelidir.

WalletInvestor Bitcoin SV (BSV) 2021, 2023, 2025, 2030 Fiyat Tahmini

WalletInvestor, Bitcoin SV’nin uzun vadeli çok iyi bir yatırım olduğunu belirtiyor. WalletInvestor’ın BSV’nin fiyat tahminine göre uzun vadeli bir fiyat artışı bekleniyor. Varlığın 2021’in ilk yarısında mümkün olan en düşük fiyatı 120 $ ve yılın ikinci yarısında 150 $ ‘dır. BSV’nin istikrarlı bir şekilde büyümesini ve 2021’in sonunda 300 dolara ulaşmasını bekliyorlar. Sonraki yıllarda, Bitcoin SV büyümeye devam edecek ve 2025’e kadar 530 dolara kadar yükselebilir. WalletInvestor’dan nadiren böyle bir yükseliş fiyatı tahminini görüyoruz.

Coinliker Bitcoin SV (BSV) 2021, 2023, 2025, 2030 Fiyat Tahmini

Coinliker’ın Bitcoin SV fiyat tahmini, WalletInvestor’ınkine karşılık geliyor: her ikisi de varlığın üzerinde yükseliş gösteriyor. Coinliker, 2021 için BSV’nin 1.215 $ ‘a yükselmesini bekliyor. Bitcoin SV, önümüzdeki yıllarda büyümeye devam edecek ve 2025’te 4.790 dolara ulaşabilir.

CoinSwitch Bitcoin SV (BSV) 2021, 2023, 2025, 2030 Fiyat Tahmini

CoinSwitch haber sitesi, önceki uzmanlarla Bitcoin SV’nin önümüzdeki yıllarda yükselebileceği konusunda hemfikir. 2021’de 500 $ ‘a ulaşacağına dair Bitcoin SV fiyat tahminleri henüz gerçekleşmemiş olsa da BSV için parlak bir gelecek öngörüyorlar. CoinSwitch, BSV’nin 2023 yılına kadar 600 $ ‘a yükseleceğini ve 2025 yılına kadar 750 $’ a yükselmeye devam edeceğini tahmin ediyor.

Gelecekte Bitcoin SV (BSV) Geleceği

BSV’nin proje yöneticileri, Bitcoin ile mücadeleyi hedefleyerek zor yolu seçtiler. Wright ve arkadaşlarının blockchain’i nasıl geliştireceklerine dair harika fikirleri olduğuna şüphe yok. Örneğin, BSV’nin blok bant genişliğinin Bitcoin’inkinden daha yüksek olduğu gerçeğini ele alalım. Ancak Bitcoin SV’nin ‘dijital altını’ geçmesi pek olası değil. Şu anda, projenin ana görevi, genel olarak kripto para birimlerinin kitlesel olarak kabul edilmesidir, bu da bu fikir ve ilkelerin sıradan insanlar tarafından erişilebilir olduğu anlamına gelir.

Bitcoin SV (BSV) yükselecek mi?

Madenciliğin merkezileşmesine, projeyi çevreleyen skandallara ve yüksek rekabete rağmen, para birimi büyümesi beklentileri göz ardı edilmemelidir. Projenin başarısı, proje yöneticilerinin çabaları ve gelişmeleri ile genel piyasa duyarlılığına bağlıdır. 

Bitcoin SV’nin (BSV) Yorumu

Craig Wright ve nChain, Bitcoin SV’yi Bitcoin’in olası bir ikamesi olarak tanıtıyor. Aynı şeyin bir zamanlar Bitcoin Cash için de söylendiğini hatırlamak önemlidir. Ancak, bugüne kadar Bitcoin Cash, Bitcoin’in yerini alamadı. Bunun nedeni, Bitcoin’in on yıldan fazla sosyal kanıt ve gelişim geçmişi tarafından destekleniyor olmasıdır. Bu nedenle, yatırımcılar Bitcoin gibi fiyatlar bekliyorlarsa BSV’ye yatırım yaparken dikkatli olmalıdırlar.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here