Home Altcoin Haberleri Bitcoin Fiyatı Kısa Vade De Düşebilir mi? Forbes Direktörü Bu Konu Da Ne Düşünüyor?

Bitcoin Fiyatı Kısa Vade De Düşebilir mi? Forbes Direktörü Bu Konu Da Ne Düşünüyor?

0
Bitcoin Fiyatı Kısa Vade De Düşebilir mi? Forbes Direktörü Bu Konu Da Ne Düşünüyor?

Forbes Crypto’nun Araştırma Direktörü, bitcoin üzerinde uzun vadede yükselişe devam etmesine rağmen, kripto para biriminin neden kısa vadede yeniden yükselişe devam edebileceğini açıkladı.

Forbes Crypto Araştırma Direktörü Steven Ehrlich, kar alan kişilerin satışları ve artan faiz oranlarının geçen hafta bitcoin’i düşürdüğünü söyledi.

Aynı zamanda, Ethereum’un kurumlar arasında artan benimsenmesini ve DeFi ve NFT’nin arkasında oynadığı rolü, ETH’nin geçen yıl BTC’den daha iyi performans göstermesinin ana nedenleri olarak özetledi ve 2021’de de bunu yapmaya devam ediyor.

Bitcoin’in Koşusu Tükenme Aşamasında

Ekim 2020’den bu yana, Bitcoin, fiyatının yaklaşık altı kat artarak Mart ortasında 61.800 dolardan kaydedilen tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdı. Yılbaşından bugüne kadar, BTC yaklaşık % 80 arttı.

Bununla birlikte, Bitcoin yaklaşık 10.000 $ değer kaybettiği ve hatta dün 50.000 $ ‘ın altına düşmeye yaklaştığı için bu etkileyici gidişat şu anda duraklamış görünüyor .

Forbes Crypto Araştırma Direktörü, BTC’nin devam eden döngüsüne değindi ve varlığın bir şekilde “tükenme” aşamasında olabileceğini söyledi. Son birkaç ay içinde piyasaya giren kurumsal yatırımcıların bir kısmının masadan bir miktar kar almaya karar verdiğine de inanıyor.

Bununla birlikte, artan faiz oranlarıyla potansiyel olarak daha da zarar verici bir tehdit görüyor:

“Faiz oranları yükseldiğinde, bu sabit getirili yatırım ürünlerini yatırımcılar için nispeten daha avantajlı hale getiriyor çünkü daha düşük bir risk profiline sahipler.”

Bitcoin güvenli sığınak bir varlık olarak “teşvik edilirken”, son zamanlarda hisse senetleri gibi daha riskli yatırım araçları olarak ticaret yapma eğiliminde olduğunu da sözlerine ekledi.

Bununla birlikte, Ehrich, kısa vadeli bir geri çekilme öngörmesine rağmen, orta ve uzun vadede BTC’de yükselişe devam ediyor.

ETH Neden BTC’den Daha İyi?

BTC yılın başından bu yana% 80 kazanırken, ikinci en büyük kripto para birimi % 110’dan fazla arttı. Dahası, ETH de geçen yıl Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Ehlrich, Ethereum’un daha iyi performansını iki ana nedene bağladı – kurumsal olarak benimsenmesi ve ağının kullanılması.

Daha önce bildirildiği gibi, kurumsal yatırımcılar ETH’ye olan iştahlarını artırırken, bazı şirketler de bilançolarına koydu .

Ethereum blok zinciri, kripto topluluğundaki en popüler iki çılgınlığın arkasındaki temel teknolojidir bir merkezi olmayan finans (DeFi) ve iki fungible olmayan tokenler (NFT’ler).

Ethereum ağının artan kullanımı kendi başına sorunlar yaratırken, bu kullanım yerel kripto para birimini yeni yatırımcılar için çok daha çekici hale getiriyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here