Home Altcoin Haberleri Bitcoin Cash (BCH) Roger Ver Bitcoin Cash (BCH) Halving Sonrası Madenciliği Durdurma Seviyesine Geldi

Roger Ver Bitcoin Cash (BCH) Halving Sonrası Madenciliği Durdurma Seviyesine Geldi

0
Roger Ver Bitcoin Cash (BCH) Halving Sonrası Madenciliği Durdurma Seviyesine Geldi
  • Bitcoin Cash, son halvingten sonra önemli ölçüde hashrate düşüşü gördü ve ağ güvenliğini gelmiş geçmiş en düşük seviyelerine getirdi.
  • BCH Halving diğer adıyla yarılanma yani bölünme, her on dakikada bir madencilik ödülünü 12.5’ten 6.25 BCH’ye (~ 1.600 $) düşürdü.
  • CEO Roger Ver, madencilik faaliyetlerinin böylesine düşük seviyelerde olması sürdürebilirliği zorluğa sokuyor.

Hashrate Düşüşü

Son halving yani yarıya bölünmesinden sonra Bitcoin Cash, hashrate düşüşüne hep beraber tanık olduk ve ağ güvenliğini gelmiş geçmiş en düşük seviyelerine getirdi. Bitcoin.com, Roger Ver CEO tarafından işletilen maden havuzu bile BCH halving sonrası madenciliğini neredeyse tamamen durdurdu.

Son Bitcoin Cash halving sonrası her on dakikada bir madencilik ödülünü 12.5’ten 6.25 BCH’ye, yaklaşık 3.200 $ ila 1.600 $ arasında ödül aldı.

Bu piyasada herkes halvingten umutluydu ve fiyatının tepki vermesini beklese de, fiyatlar aslında 5 Nisan’dan bu yana% 17’nin üzerinde artış göstererek yarı yarıya arttı. Ancak, ağdaki madenciler çok farklı tepki gösterdi.

Ağ 630.000 bloğa çarptığında bloklar arasında 109 dakikalık bir boşluk vardı. Bu, ağ madencilik zorluğunu ayarlamadan önceki normal on dakikalık blok süresinden on kat daha fazladır. Sonuç olarak, ağdaki işlemler o sırada durdu.

Bu, ağın madenciliğe tahsis edilen daha az doların bir sonucu olan hashrate düşüşünün doğrudan bir sonucu gibi görünüyor. CoinWarz verilerine göre, Bitcoin Cash hashrate, 8 Nisan’da saniyede dört exahash’tan 9 Nisan’da bir exahash’ın altına düştü.

Bazı Havuzlar Zararına Çalıştı

Bazı edindiğimiz bilgilere göre, Bitcoin Cash BCH hashrate, ağı korumak pahasına zarar gören birkaç madencilik havuzu olmasaydı daha da düşebilirdi.

Bazıları, Bitcoin Cash ağındaki en büyük madencilik havuzu olan Bitmain’in sahip olduğu BTC.com’un hashratın çoğundan sorumlu olduğunu düşünüyor. Blok verileri, BTC.com’un yarılanmadan bu yana üretilen 36 bloktan 20’sini çıkardığını göstermektedir (blokların% 56’sı).

Diğer bazı madencilik yapan havuzlar da hash azalmasını gördü. AntPool ve Poolin hashratta sırasıyla% 65 ve% 44 düşüş gördü. Veriler ayrıca Bitcoin.com’un da büyük bir kayıpla çalıştığını gösteriyor. Bitcoin Cash borsası tarafından işletilen Bitcoin.com hashrate’i sadece 24 saat içinde% 92’den fazla düştü.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here