Home Altcoin Haberleri Bitcoin Cash (BCH) Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Tahmin 2021, 2023, 2025 ve 2030 BCH Geleceği Ve Yorumları

Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Tahmin 2021, 2023, 2025 ve 2030 BCH Geleceği Ve Yorumları

0
Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Tahmin 2021, 2023, 2025 ve 2030 BCH Geleceği Ve Yorumları

Kripto para piyasasında üç yıldan az bir süredir Bitcoin Cash (BCH), tüccarlar ve yatırımcılar için büyük yatırım potansiyelini sürekli olarak kanıtladı.

İlk ortaya çıktığından bu yana, bu kripto para birimi, piyasa değerine göre piyasada 5. sıraya ulaştı. Şu anda sadece Bitcoin, Ethereum, XRP ve Tether’in arkasında bir piyasa var.

Bitcoin Cash Satın Al

Artık Bitcoin Cash satın almak mı istiyorsunuz? O zaman bir kripto borsasına kaydolmanın zamanı geldi. Bir borsaya kaydolduktan sonra dakikalar içerisinde alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz. BlockchainTR’nin profesyonel ekibi olarak Binance borsasına kayıt olmanızı önerebiliriz. Binance, uluslararası olarak kullanılan dünya çapında bir kripto borsasıdır. Binance borsasına kayıt olduktan sonra fiat para birimleriniz ile kripto para satın almakay başlayabilirsiniz. Binance borsası, düşük ücretleri ile tanınan dünyanın en büyük borsasıdır. Düşük işlem ücretleri, düşük miktarlarda para ile ticarete başlasanız bile yine de iyi kar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ekibimiz, Binance‘deki ilk işleminizde size başarılar diler!

Kripto para piyasasında üç yıldan az bir süredir Bitcoin Cash (BCH), tüccarlar ve yatırımcılar için büyük yatırım potansiyelini sürekli olarak kanıtladı.

İlk ortaya çıktığından bu yana, bu kripto para birimi, piyasa değerine göre piyasada 5. sıraya ulaştı. Sadece Bitcoin, Ethereum, arkasında şu anda var XRP $ 4,1 milyar piyasa değeri ile ve Tether.

ExchangeBenefitsNumber of CryptoMore information
 /></a><br /><p class=Binance

Best exchange worldwide, 250+ cryptocurrencies available

100+

Open
Binance
 /></a><br /><p class=
OKEX

Low fees, 100+ cryptocurrencies available

100+

Open
OKEX
 /></a><br /><p class=
Kraken

International exchange

75-100

Open
Kraken
 /></a><br /><p class=Coinbase

Biggest US Crypto Exchange

100+

Open
Coinbase
 /></a><br /><p class=
eToro

Platform for Crypto & Stocks

75-100

Open
eToro

Bitcoin Cash’in önümüzdeki birkaç yıl içinde hızla artmaya devam edeceği tahmin ediliyor. Aşağıdaki makalede en son Bitcoin Cash fiyat tahminlerini 2021, 2023, 2025, 2030 bulacaksınız.

Bitcoin Cash nedir?

Bcash olarak da bilinen Bitcoin Cash (BCH), 1 Ağustos 2017’de oluşturulan bir Bitcoin (BTC) forkudur. BCH birçok yönden ana para birimine benzese de, bazı teknik yönler onları çok farklı kılar.

Tıpkı Bitcoin gibi, Bitcoin Cash de eşler arası bir kriptodur, bu da üçüncü taraf bir aracıya ihtiyaç duymadan dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişiye doğrudan gönderilebileceği anlamına gelir. Bitcoin Cash ve Bitcoin arasındaki farklara gelince, iki büyük fark var:

  • Her iki kripto para biriminin de kendi değeri var
  • Bitcoin Cash daha büyük bir blok boyutuna sahiptir, bu da Bitcoin’e kıyasla daha hızlı transferler ve daha düşük işlem ücretleri ile sonuçlanır

Bu farklılıklar nedeniyle, birçok kişi Bitcoin Cash’i bir tür dijital nakit olarak düşünürken, eski güzel Bitcoin tipik olarak ‘dijital altın’ terimiyle ilişkilendirilir.

Şimdi, para birimlerinin neden bölünmesi gerektiğini merak edenler için, Bitcoin Cash, Bitcoin’i günlük işlemler için daha pratik bir kripto para birimi yapma fikrinden doğdu.

Mayıs 2017 civarında, önemli bir ücret ödemeye istekli olmadıkça , Bitcoin ödemelerinin tamamlanması 3 günden fazla sürüyordu . Bitcoin topluluğu daha sonra işlem ücretlerinin küçük işlemler için çok yüksek olduğunu ve bu nedenle para birimini ikiye bölmek için bir hard fork uygulanması gerektiğini kabul etti.

Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Analizi

BCH Teknik Analizi

Bitcoin Cash, son zamanlarda sağlam kazançlar elde ediyor. Bu makalenin yazılmasından itibaren, Bitcoin Cash’in grafiği, kripto paranın mevcut fiyatının 200 ila 280 $ fiyat aralıkları arasında kaldığını gösteriyor. Ancak alıcılar kaçınılmaz olarak aralığın üzerinde bir kopuşu zorladığında, büyük bir yönlü hareketin gerçekleşmesi garanti edilir.

Orta vadeli fiyat trendi ile ilgili olarak, Bitcoin Cash, 240 $ ‘lık direncin başarıyla üstesinden geldikten sonra 250 $’ lık fiyat seviyesinde çektiği satıcıları alt etmeye odaklandı.

Bununla birlikte, 245 dolarda geçici bir yüksek seviyeye ulaşıldı ve bu, para biriminin yükseliş ivmesini bir an için durdurdu. Öte yandan, kripto para 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerinde işlem görüyor ve bu, alıcıların yukarı yönde iş yapmadığının önemli bir göstergesi.

Bu noktada, 2. direnç bölgesinde (250 dolarlık işaret) ve 3. direnç bölgesinde (270 dolar) 200 günlük SMA’da bir kırılmanın, 300 doları aşmak için gereken artışı sağlayacağı aşikar.

Bitcoin Cash, Şubat 2020’de 500 $ işaretine yakın işlem gördü ve hala bu daha yüksek seviyelere çıkma potansiyeli gösteriyor. Bekle… Teknik zeminde kendinizi kaybolmuş hissediyor musunuz?

Teknik analizin nasıl yürütüleceğine aşina değilseniz, işte bilmeniz gerekenler. Analiz, nicel form ve nitel form olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılabilir.

Niceliksel form, geçmiş grafikleri bir zaman çerçevesi analizi ile analiz etmenize ve ticaret sinyalleri oluşturmanıza izin verirken, nitel form, grafikleri analiz etmeyi ve veri modellerini belirlemeye çalışmayı içerir.

İkisini birbirinden ayıran en önemli şey, belirli bir ticaret kuralı kullanıldığında, nitel teknik analizin tamamen öznel olması ve tüccarların aynı grafiği kullandıktan sonra farklı sonuçlara varabilmeleridir, ancak nicel teknik analiz objektiftir ve her tüccar aynı sonuca varmalıdır. .

İlerlemeden önce, işte en popüler teknik göstergelerden bazıları. Aşağıdaki Bitcoin Cash BCH fiyat tahminleri, olası bir fiyatı belirlemek için bunların bir kombinasyonunu kullanır.

  • Hareketli ortalama (MA)
  • Üstel hareketli ortalama (EMA)
  • Stokastik osilatör
  • Hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD)
  • Bollinger bantları
  • Bağıl güç endeksi (RSI)
  • Fibonacci geri çekilmesi

Teknik analiz kapsamlı olsa da, her zaman yeterli değildir. Temel analizi de kullanırsanız ve haber forumlarına ve yayınlara dikkat ederseniz daha büyük bir avantaj elde edersiniz.

BCH Temel Analizi

Bitcoin Cash, oyun teorisi ve ekonomiden bilgisayar bilimi, kriptografi ve ileri matematiğe kadar çok çeşitli karmaşık sistemlere dayanır.

Politikaların FOMC tarafından seçilmiş yetkililerin baskısıyla kararlaştırıldığı geleneksel para birimlerinin aksine Bitcoin Cash, uygulamalı kriptografiye yapılan büyük miktarda araştırmadan, on binlerce yazılım mühendisinin kodu güncellemesinden yararlanır ve her zaman hızlı bir evrim sürecinden geçer.

Hepimizin bildiği gibi, inovasyon yapmayan şirketler eninde sonunda avantajlarını kaybedecek ve rakipleri tarafından geride bırakılacaktır. Bitcoin Cash’e gelince, teknoloji açısından gelişmeye devam edeceğinden emin olabilirsiniz.

Küçük ve orta ölçekli yatırımcılar için temel analiz, büyük ölçüde Bitcoin Cash haberlerine, özellikle BCH madenciliği, ağ güncellemeleri ve Bitcoin Cash Fiyatını etkileyebilecek diğer olaylara odaklanacaktır. Örneğin, Bitcoin Halving 2020 etkinliği.

Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Geçmişi

Bitcoin Cash, Ağustos 2017’de piyasaya ilk çıktığında 200 dolara çıkmıştı ancak bir aydan kısa bir süre içinde fiyat, dünya çapındaki hevesli kripto tüccarlarının yoğun ilgisi sayesinde 550 dolara fırladı.

Çoğu tüccar aktif olarak para kazanmak için kullanabilecekleri yeni bir Altcoin arıyordu ve Bitcoin Cash madenciliği tam da bunu sağladı. Bununla birlikte, Kasım ayındaki müteakip piyasa düzeltmesi madeni paranın değerini yüzde 30 düşürdü (bir sonraki büyüme aşaması hemen başlamış olsa bile).

Madeni paranın resmi yazılımının piyasaya sürülmesi ve dünyanın önde gelen kripto borsalarında listelenmesi, fiyatı 1000 $ ‘a yükseltti. Ve bundan kısa bir süre sonra, Bitcoin Cash tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4355 $ ‘a ulaştı.

Kripto dünyasının karanlık dönemi 22 Aralık 2017 civarında başladı. O gün, her kripto (Waves, Bitcoin ve daha fazlası dahil) konumunu kaybetmeye başladı ve Bitcoin Cash’in fiyatı 1000 dolara düştü.

Mayıs 2018’in başında Bitcoin Cash tekrar toparlanmaya başlamıştı ve fiyatı 1500 dolara yükseldi. Ancak bundan sonra piyasa tekrar düşüşe geçti. Kasım 2018’de gerçekleşen yeni bir hard fork, fiyatları tüm zamanların en düşük seviyesi olan 75 $ ‘a düşürdü.

2019 baharında Bitcoin Cash’in fiyatı 130 ila 170 dolar arasında işlem görüyordu. Şubat 2020’de fiyatı yaklaşık 500 $ ‘a çıkaran hafif bir büyüme oldu, ancak fiyatlar o zamandan beri tekrar düştü.

Bitcoin Cash BCH Fiyat Tahminleri

TradingBeasts tarafından 2021 için Bitcoin Cash Fiyat Tahmini

Ünlü bir kripto ile ilgili platform, Bitcoin Cash’in 2020’nin sonunda 300 dolar seviyesinde olacağını ve 2021’in sonunda kademeli olarak yaklaşık 490 dolara çıkacağını tahmin etti.

WalletInvestor tarafından 2024 için Bitcoin Cash Fiyat (BCH) Tahmini

WalletInvestor’ın Bitcoin Cash fiyat tahmini Mayıs ve Ekim 2020 arasında 800 $ ‘ı gösteriyor ve ardından Aralık 2020’de 1200 $’ a büyük bir sıçrama yaptı. WalletInvestor ayrıca Bitcoin Cash fiyatının 2021, 2022, 2023 ve 2024 yıllarında aynı aralıklarda oynayacağını belirtti. yani o yılların sonunda ve başında yaklaşık 1000 $ ‘a ulaşacak.

2020, 2025 için DigitalCoinPrice tarafından Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Tahmini

DigitalCoinPrice adlı bir başka kripto fiyat tahmin sitesi, Bitcoin Cash fiyatının 2020’de maksimum 550 $ ‘a ulaşacağını ve 2025 yılına kadar yaklaşık 1100 $’ a yükselmeye devam edeceğini öngördü.

LongForecast tarafından 2023 için Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Tahmini

LongForecast, Bitcoin Cash fiyatının Haziran 2020’de 152 $ – 185 $ fiyat aralığına düşebileceğini ve yıl sonunda 66 – 84 $ ‘a düşmeye devam edebileceğini belirten bir fiyat tahminiyle öne çıktı.

Tahmin, fiyatın düşmeye devam edeceğini ve ancak 2022’nin sonunda iyileşmeye başlayacağını ve Kasım 2023’e kadar 259 – 299 dolar arasında bir fiyat aralığına ulaşacağını belirtiyor.

Smartereum tarafından 2021, 2025, 2030 için Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Tahmini

Başka bir platform olan Smartereum, madalyonun 2021 sonunda 6700 $ ‘a kadar çıkma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Benzer şekilde, aynı platformun Bitcoin Cash fiyatına ilişkin beş yıllık tahmini tek bir BCH için 10.000 $ civarında.

Bitcoin Cash İyi Bir Yatırım mı?

Diğer her varlık gibi, Bitcoin Cash’e yatırım yapmanın da yararları ve riskleri vardır, bu nedenle satın almadan veya satmadan önce olabildiğince çok bilgi edinmeniz önerilir.

Ve uzun vadeli bir yatırım taahhüdü vermeye hazır olduğunuzu hissettiğinizde, denemekten çekinmeyin. Yukarıda görebileceğiniz gibi, BCH fiyat tahmini oldukça olumlu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here